Понеділок - п'ятниця з 9:00 до 17:00

Ваш малюк часто і довго кашляє?

З частими застудами та тривалим кашлем у дитини допоможе розібратися сучасний метод дослідження дихальної системи Комп'ютерна бронхофонографія
Бронхопульмонологія

Бронхопульмонологія

Тривалий і, на перший погляд, безпричинний кашель, коли навіть досвідчений лікар не чує будь-яких відхилень у легких при диханні дитини, є однією з скарг, що почастішали останнім часом. Найпоширенішими причинами такого кашлю є: захворювання ЛОР органів, алергія, глисти, вірусні та бактеріальні інфекції. У цій ситуації важливо оперативно з'ясувати рівень ураження дихальної системи.

У клініці «ВіаМед» вирішують цю задачу методом комп'ютерної бронхофонографіі, який заснований на реєстрації і аналізі дихальних шумів, за допомогою унікального для України комп'ютерно-діагностичного комплексу «Паттерн».

Комп'ютерно-діагностичний комплекс «Паттерн»

З його допомогою можна побачити і об'єктивно оцінити звукові шуми дихання, які часто не можна почути при аускультації . Залежно від частоти шуму, на якому виявлені зміни, можна судити про рівень ураження дихальних шляхів (верхні або нижні), а також про причини кашлю у дитини - бронхіальна обструкція, надмірне утворення мокротиння (секрету), утруднення носового дихання (аденоїдит, гіпертрофія мигдалин ) і ін. Особливо цінний даний метод при виявленні наявного прихованого бронхоспазму у дітей раннього віку, чого раніше зробити було просто неможливо. Метод комп'ютерної бронхофонографіі використовується також для контролю перебігу та лікування бронхіальної астми у дітей.

Даний метод є абсолютно безболісним, дослідження проводиться при спокійному диханні дитини або навіть уві сні. Дитина бере загубник в рот на глибину 1-2 см, щільно обтиску його губами. Дослідження проводиться протягом 10 секунд. Записується від 4 до 10 респіраторних циклів. У дітей з порушенням функції дихання проводиться бронхолитический тест: до і через 20 хвилин після інгаляції бронхолитика (беродуал).

Показання:

 • Тривалий сухий кашель особливо вночі і під ранок.
 • Кашель, що триває понад 2-3 тижні без наявності будь-яких простудних ознак і температури.
 • Кашель, що з'являється після фізичної активності або вдихання холодного повітря.
 • Виражений ефект (припинення або зменшення кашлю) після прийому бронхолітиків (препаратів, що розширюють бронхи).
 • Тривалий нежить або закладеність носа, залпи чхання, свербіж носа.
 • Атопічний дерматит або виражена сухість шкіри, що з'явилася особливо в перші шість місяців життя.
 • Спадкова схильність до алергічних захворювань, особливо по материнській лінії.

Протипоказання: не виявлені.

Консультації педіатра БЕЗКОШТОВНО

Підготовка перед дослідженням: Перед дослідженням за 12 годин не приймати бронхорозширюючі препарати, так як це може вплинути на результати проби, також не рекомендується багато їсти за 1-2 години до дослідження.

Лікування:

 • Обструктивний бронхіт, в тому числі рецидивуючий обструктивний бронхіт
 • Бронхіальна астма
 • Респіраторний аллергоз
 • Пневмонії та ін
ViaMed Logo
Для записи просто позвоните по номеру:
+38 (095) 863-90-04 или оставьте свои контактные данные, чтобы мы смогли связаться с вами